Αναχωρεί σήμερα, Τρίτη 23 Ιανουαρίου 2024 για τα Σκόπια η κυπριακή αποστολή Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης για να συμμετάσχει στο πανευρωπαϊκό πρωτάθλημα U21 που θα διεξαχθεί από τις 24 – 28 Ιανουαρίου 2024.
Οι αθλητές μας Φωτεινή Μελετιέ και Σιαρπέλ Ηλία μετά από πρόσκληση της Ευρωπαϊκής Ομοσπονδίας Επιτραπέζιας Αντισφαίρισης θα αγωνιστούν στις ατομικές διοργανώσεις απλό και διπλό. Τους δυο αθλητές θα συνοδεύσει ο ομοσπονδιακός προπονητής Adrian Simion.
Στην διοργάνωση συμμετέχουν 56 αγόρια και 56 κορίτσια U21.
Η Κυπριακή σημαία θα είναι αναρτημένη στο Jane Sandanski Arena όπου θα διεξαχθούν οι αγώνες.