H Εθνική Ομάδα Ενόργανης Γυμναστικής Ανδρών έλαβε το «ΑΡΙΣΤΕΙΟ ΚΟΑ» κατά τη διάρκεια των Εθνικών Βραβείων ΚΟΑ, που δίνονται για πρώτη φορά από τον Οργανισμό.
Με ανακοίνωσή της η Κυπριακή Ομοσπονδία Γυμναστικής (ΚΟΓ) ευχαριστεί τον ΚΟΑ για την τιμή που έλαβε η Εθνική που έχει φέρει τεράστιες επιτυχίες τα τελευταία χρόνια.
Σημειώνεται ότι η Εθνική αποτελείται από τους Γεωργίου Μάριο, Γεωργίου Ηλία, Πηλακούρη Σωκράτη, Χαρή Μιχάλη, Άγγονα Γιώργο και Κυριάκου Νεόφυτο
Η ανακοίνωση από την Κυπριακή Ομοσπονδία Γυμναστικής:
«Θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον ΚΟΑ που τίμησε την Εθνική Ομάδα Ενόργανης Γυμναστικής Ανδρών με το κορυφαίο βραβείο «ΑΡΙΣΤΕΙΟ ΚΟΑ».
Το βραβείο αυτό αποτελεί κορυφαία στιγμή για τη Γυμναστική και μας τιμά ιδιαίτερα.
Η Ομάδα της Ενόργανης Γυμναστικής Ανδρών τα τελευταία χρονιά μας έχει συγκινήσει με τις τεράστιες επιτυχίες της αποτελούμενη από τους Γεωργίου Μάριο, Γεωργίου Ηλία, Πηλακούρη Σωκράτη, Χαρή Μιχάλη, Άγγονα Γιώργο και Κυριάκου Νεόφυτο. Αυτό που κάνει αυτή την Ομάδα να ξεχωρίζει όπου αγωνιστεί είναι το ότι δεν αποτελείται απλά από αθλητές, αλλά από ανθρώπους με ήθος, αρχές και αξίες οι οποίοι σε κάθε προσπάθεια δίνουν την ψυχή τους είτε αγωνίζονται οι ίδιοι, είτε αγωνίζεται ο συναθλητής τους. Αυτή η Ομάδα δέχεται τα συγχαρητήρια όχι μόνο για τις επιδόσεις της αλλά και γι’ αυτό που πρεσβεύσει, το Ομαδικό πνεύμα και την καταξίωση όλων όσων την αποτελούν. Κάθε φορά που αγωνίζονται αυτά τα παιδία νιώθουμε μόνο περηφάνεια και συγκίνηση είτε το αποτέλεσμα τους στείλει στο βάθρο είτε όχι. Τους έχουμε δει να πανηγυρίζουν με την νίκη του συναθλητή τους και να στεναχωριούνται με την αποτυχία του, να πανηγυρίζουν σαν μια γροθιά και να ξεσηκώνουν την κερκίδα με τον αυθορμητισμό τους. Το μονό που μπορούμε να περιμένουμε από αυτή την Ομάδα είναι ακόμα μεγαλύτερες επιτυχίες και συγκινήσεις.
Το βραβείο «ΑΡΙΣΤΕΙΟ ΚΟΑ» παρέλαβε τόσο ο πρόεδρος της Ομοσπονδίας Γυμναστικής κύριος Σάββας Μάτσας όσο και οι Αθλητές μας από τον Πρόεδρο της Κυπριακής Δημοκρατίας Νίκο Χριστοδουλίδη και από τον πρόεδρο του ΚΟΑ Ανδρέα Μιχαηλίδη.