Εξαιρετικά είναι τα νέα από τη συμμετοχή των Ανδρέα Μπέρου και Αλέξανδρου Μιχαηλίδη, στην πρώτη για το 2024 ημερίδα ανοικτού στίβου ΑμεΑ που διεξάγεται στο Σχηματάρι στην Ελλάδα.
Ο Ανδρέας Μπέρος κάνοντας τα 400μ. με χρόνο 57:64, που αποτελεί ατομική επίδοση, πήρε το όριο στην κατηγορία του, Τ38, για τους Παγκόσμιους Αγώνες Στίβου στο Κόμπε της Ιαπωνίας.
Όσον αφορά στον Αλέξανδρο Μιχαηλίδη, στο ακόντιο, κατέγραψε επίδοση 14.74μ, στην κατηγορία F54, στην πρώτη του συμμετοχή στη συγκεκριμένη κατηγορία.
*** Όλα τα Νέα της Ενότητας Παραθλητισμός φέρνει κοντά σας το Mobile App της Τράπεζας Κύπρου. Μάθε περισσότερα και κατέβασέ το app εδώ.