Σε τρίτο αγώνα θα κριθεί ο πρωταθλητής για τη σεζόν 2023-24 στο πρωτάθλημα ΟΠΑΠ Τροχοκαθίσματος, με τον Απόλλωνα να ισοφαρίζει σε 1-1 τον Κεραυνό Rollers.
H ομάδα της Λεμεσού επικράτησε με 51-36 της ομάδας του Στροβόλου, στον δεύτερο τελικό της σειράς που πραγματοποιήθηκε το απόγευμα της Παρασκευής (10/05) στην αίθουσα του Απόλλωνα στη Λεμεσό.
Θυμίζουμε ότι ο Κεραυνός Rollers είχε νικήσει στο πρώτο παιχνίδι με 56-30.
Έτσι, η σειρά μεταφέρεται εκ νέου στον Στρόβολο, όπου και θα κριθεί οριστικά ο πρωταθλητής της φετινής σεζόν.
*** Όλα τα Νέα της Ενότητας Παραθλητισμός φέρνει κοντά σας το Mobile App της Τράπεζας Κύπρου. Μάθε περισσότερα και κατέβασέ το app εδώ.
![](https://olatasports.com/wp-content/uploads/2024/05/441537335_872246608248824_5601299472093576208_n-1024x683.jpg)
![](https://olatasports.com/wp-content/uploads/2024/05/441526288_872243544915797_7691061799622170289_n-1024x683.jpg)
![](https://olatasports.com/wp-content/uploads/2024/05/440080674_872261268247358_6953999265219570884_n-1024x683.jpg)
![](https://olatasports.com/wp-content/uploads/2024/05/438118455_872260974914054_8312612750805713488_n-1024x683.jpg)
![](https://olatasports.com/wp-content/uploads/2024/05/438097586_872246504915501_4773159095292980530_n.jpg)