Λίγες ημέρες μετά που στέφθηκε κυπελλούχος με τον Κεραυνό Rollers, όντας και MVP του τελικού του Κυπέλλου Τροχοκαθίσματος Καλαθόσφαιρας απέναντι στον Απόλλωνα, ο Σωτήρης Χριστοφόρου πήρε άλλο ένα βραβείο, αυτή τη φορά στην προσωπική του ζωή, καθώς έγινε πατέρας.
Όπως ενημέρωσε η ομάδα του, η σύζυγος του Σωτήρη, Μαρία Γεωργίου, έφερε στη ζωή ένα αγοράκι.
«Νέο μέλος στην ομάδα του Keravnos Strovolou Basketball και Keravnos Wheelchair Basketball Ο καλαθοσφαιριστής της ομάδας μας, Sotiris Christoforou μόλις έγινε πατέρας!!!
Σωτήρη και Maria K Georgiou, όλα τα μέλη της οικογένειας του ΚΕΡΑΥΝΟΥ, σας ευχόμαστε μέσα από την καρδιά μας, να σας ζήσει ο άντρακλας σας και να μεγαλώσει με τις ίδιες αξίες και ιδανικά που πρεσβευουν εσάς!» αναφέρει η ανακοίνωση του Κεραυνού.
Με τη σειρά μας ευχόμαστε στον Σωτήρη και τη Μαρία να τους ζήσει το παιδάκι και να είναι πάντα υγιέστατο και χαρούμενο.
Θυμίζουμε ότι στον τελικό που ο Κεραυνός Rollers κέρδισε με 46-34 ο Σωτήρης Χριστοφόρου πέτυχε δέκα πόντους, ενώ είχε 19 ριμπάουντ και 4 ασίστ.
*** Όλα τα Νέα της Ενότητας Παραθλητισμός φέρνει κοντά σας το Mobile App της Τράπεζας Κύπρου. Μάθε περισσότερα και κατέβασέ το app εδώ.