Δυο Κύπριοι αθλητές, οι Αναστάσιος Ιωάννου και Ιάκωβος Κουραουλή, της Christodoulides Judo Academy, διέπρεψαν σε διεθνείς αγώνες στο Reykjavik στην Ισλανδία.
Αμφότεροι πέτυχαν να κρεμάσουν ένα μετάλλιο στο λαιμό τους.
Ο πρώτος έφθασε μέχρι τον τελικό της διοργάνωσης, όπου παρά την καλή του προσπάθεια ηττήθηκε από τον Δανό Αksel Birlund και έτσι πήρε την τιμητική δεύτερη θέση, ενώ ο δεύτερος Κύπριος, ο Κουραουλή, πήρε την τρίτη θέση.
Μαζί με τους δυο αθλητές μας ήταν ο προπονητής Μάκης Αντζουλάτος.